Schowek

Jak napisać CV?

Najszybszym i najprostszym sposobem aplikowania na stanowisko jest wypełnienie zamieszczonego przez nas formularza lub przesłanie już gotowego CV. Dokumenty aplikacyjne można przesłać do nas także pocztą tradycyjną, faksem lub dostarczyć osobiście do siedziby firmy. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak napisać CV w poprawny i atrakcyjny dla potencjalnego Pracodawcy sposób, zapoznaj się ze wskazówkami zamieszczonymi poniżej: 


 


Krok 1                                                                                                                                                                                                                     


 


Dane personalne + Edukacja
Na początku umieszczasz swoje dane personalne (imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy, data urodzenia, e-mail), następnie precyzujesz swoje wykształcenie oraz ukończone szkoły (datę rozpoczęcia i zakończenia nauki, pełną nazwę szkoły czy uczelni, wydział i kierunek). Warto zaznaczyć także ukończoną specjalizację zawodową lub naukową, wiodące przedmioty na studiach lub w szkole zawodowej oraz ewentualnie tematykę pracy magisterskiej.


 


Krok 2                                                                                                                                                                                                                     


 


Doświadczenie zawodowe
Następnym etapem będzie opisanie doświadczenia zawodowego (w tym także inne doświadczenie jeśli są w jakikolwiek sposób powiązane z pracą, o którą się ubiegasz). Podajemy datę rozpoczęcia i zakończenia pracy, nazwę firmy, zajmowane stanowisko oraz zakres obowiązków.


 


Krok 3                                                                                                                                                                                                                     


 


Wykonywane obowiązki
Ponieważ nie zawsze nazwy stanowisk oznaczają to samo, ważne jest zaznaczenie zakresu obowiązków, jaki mieliśmy w poprzednich pracach. Należy w kilku punktach, równoważnikami zdań, wymienić, jakie zadania się wykonywało.


 


Krok 4                                                                                                                                                                                                                     


 


Języki obce
Następne w kolejności jest opisanie poziomu znajomości języków obcych oraz dodatkowe umiejętności tj.: obsługa komputera czy umiejętność prowadzenia samochodu (należy wymienić kategorie prawa jazdy jakie posiadamy).


 


Krok 5                                                                                                                                                                                                                     
 


Kursy i certyfikaty
Warto wspomnieć o kursach odbytych za granicą i certyfikatach potwierdzających nasze umiejętności.Na końcu nie zaszkodzi podać krótką informację o swoich zainteresowaniach. 


Klasyczne metody pisania CV ręcznie, na papierze przeszło do lamusa, CV napisane w taki sposób niemalże automatycznie zostanie przekreślone przez pracodawcę. Swoje CV wydrukuj na komputerze, na gładkiej kartce papieru A4.


Zapamiętaj!


Wiarygodność
Pisząc swoje CV nie staraj się przechytrzyć pracodawcy, wszystkie próby dodania wymyślonych przymiotów mogą łatwo zostać wypatrzone przez pracodawcę jak również sprawdzone w rzeczywistości. 


Zwięzłość
Swoje CV trzymaj w sztywnych ryzach, nie rozwlekaj różnych motywów na kilka stron. Pamiętaj, że pracodawca w większości przypadków nie ma czasu czytać długich opowiadań, czekają na niego inne podania o pracę. Twoje CV powinno być krótkie a zarazem treściwe.


Referencje
Mile widziane w oczach pracodawcy będą referencję na temat twojej osoby, możliwość uzyskania rzetelnej informacji od ważnych osób na twój temat, twojego stosunku do pracy pozwoli pracodawcy upewnić się co do twojej osoby. Jeżeli posiadamy referencje z poprzedniego miejsca pracy czy ewentualnie z uczelni, można o nich wspomnieć w dokumentach aplikacyjnych i zaznaczyć, że są dostępne na życzenie.


Oświadczenie
Musimy również pamiętać, aby u dołu CV umieścić oświadczenie zezwalające na przetwarzanie naszych danych osobowych.

W czym możemy pomóc?

LM
Jak napisać list motywacyjny?

Każdy wie, że napisanie listu motywacyjnego nie należy do łatwych. My pokazujemy jakich błędów unikać, by dostać wymarzoną pracę!

CV
Jak napisać CV?

Jeśli masz problem z napisaniem profesjonalnego CV - zwróć się do nas. Posiadamy największą w Polsce bazę gotowych CV, a także oferujemy pisanie CV na zlecenie.